Головна Довідкова інформація Контакт Спілкування Мапа сайту Пошук Польська Українська Англійська
Версія для друку
Події
Оголошення
Конференції, семінари, ділові зустрічі
Головна  Конференції, семінари, ділові зустрічі
Круглий стіл на тему "Транскордонна співпраця у галузі статистики"
08/07/2015
У Головному управлінні статистики у Львівській області 8 липня 2015 року відбувся науковий семінар на тему « Транскордонна співпраця у галузі статистики».

У науковому семінарі крім представників Головного управління статистики у Львівській області взяли участь представники Департаменту міжнародного співробітництва Головного управління статистики Республіки Польща, Центру статистичних спостережень і освіти Головного управління статистики Республіки Польща, Управління статистики у м.Жешуві, Інституту регіональних досліджень НАН України, Львівського національного університету ім. Івана Франка, громадської організації «Європейський діалог».

В рамках семінару було обговорено низку питань з транскордонної співпраці, зокрема:
• реформування адміністративно-територіального устрою: польський досвід для України;
• розвиток системи транскордонної статистики: збір, обробка, аналіз та поширення статистичної інформації;
• формування системи інформаційного забезпечення функціонування транскордонного регіону: бази даних, статистичні публікації, веб- сайт тощо.

Науковий семінар розпочала начальник Головного управління статистики у Львівській області С.І. Зимовіна, яка розповіла про діяльність ГУС у сфері транскордонної співпраці та про необхідність тісної співпраці усіх інституцій, які займаються проблемами транскордонного співробітництва та розвитку транскордонного регіону.

Про результати функціонування наукового інформаційно-статистичного транскордонного кластера та про концепції спільних проектів у рамках Кластера «Інфостат Україна–Польща» розповів Семен Матковський, радник Голови Державної служби статистики України, завідувач кафедри статистики ЛНУ ім.І.Франка, голова Cпілки економістів Львівської області.

Презентації на тему «Транскордонне співробітництво як один з інструментів програм розвитку» та «Потенціал соціально-економічного розвитку Карпатського Єврорегіону» представили Марек Мрочковський, директор департаменту міжнародного співробітництва Головного управління статистики Республіки Польща та Марек Цєрпял-Волян, директор Управління статистики у м.Жешуві.

Про діяльність Центру статистичних спостережень і освіти Головного управління статистики Республіки Польща у сфері реалізації проектів, які фінансуються з європейських фондів, розповів Маріуш Край, директор Центру статистичних спостережень і освіти Головного управління статистики Республіки Польща.

Із доповіддю на тему «Оцінка стану і ефективності транскордонної співпраці Україна–Польща» виступив Олександр Софій (громадська організація «Європейський діалог»), який представив результати аналітичного дослідження політики транскордонного співробітництва Львівської області.

В науковому семінарі також взяли участь доцент кафедри статистики ЛНУ ім. І.Франка Ольга Гринькевич, заступник директора з наукової роботи Інституту регіональних досліджень НАН України Ірина Сторонянська, директор громадської організації «Європейський діалог» Ігор Каспрук.

Крім виступів у рамках програми семінару було активно обговорено проблематику проведення спільних спостережень та підготовки спільних публікацій у транскордонному просторі України та Польщі. В підсумку сторони домовились про підготовку та видання спільної українсько-польської публікації «Соціально-економічний потенціал Карпатського Єврорегіону 2011–2013» та її презентацію у Львові.

Окрім того, відбулося засідання учасників Кластера, на якому одноголосно прийнято у члени Кластера громадську організацію "Європейський діалог" (м.Львів, директор Ігор Каспрук).
Увага ! Сайт знаходиться у стадії формування та наповнення, працює у тестовому режимі
Веб-проект наукового інформаційно-статистичного транскордонного кластеру "Інфостат"
Розробник Головне управлiння статистики у Львівськiй областi
© Статистичний Кластер "Інфостат", 2014 - 2018
© ГУСуЛО, 2014 - 2018
При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
Про проект
Карта сайту
Контакт
Нагору