Головна Довідкова інформація Контакт Спілкування Мапа сайту Польська Українська Англійська
Версія для друку
Події
Оголошення
Конференції, семінари, ділові зустрічі
Головна  Конференції, семінари, ділові зустрічі
Круглий стіл на тему "Транскордонна співпраця у галузі статистики"
08/07/2015
У Головному управлінні статистики у Львівській області 8 липня 2015 року відбувся науковий семінар на тему « Транскордонна співпраця у галузі статистики».

У науковому семінарі крім представників Головного управління статистики у Львівській області взяли участь представники Департаменту міжнародного співробітництва Головного управління статистики Республіки Польща, Центру статистичних спостережень і освіти Головного управління статистики Республіки Польща, Управління статистики у м.Жешуві, Інституту регіональних досліджень НАН України, Львівського національного університету ім. Івана Франка, громадської організації «Європейський діалог».

В рамках семінару було обговорено низку питань з транскордонної співпраці, зокрема:
• реформування адміністративно-територіального устрою: польський досвід для України;
• розвиток системи транскордонної статистики: збір, обробка, аналіз та поширення статистичної інформації;
• формування системи інформаційного забезпечення функціонування транскордонного регіону: бази даних, статистичні публікації, веб- сайт тощо.

Науковий семінар розпочала начальник Головного управління статистики у Львівській області С.І. Зимовіна, яка розповіла про діяльність ГУС у сфері транскордонної співпраці та про необхідність тісної співпраці усіх інституцій, які займаються проблемами транскордонного співробітництва та розвитку транскордонного регіону.

Про результати функціонування наукового інформаційно-статистичного транскордонного кластера та про концепції спільних проектів у рамках Кластера «Інфостат Україна–Польща» розповів Семен Матковський, радник Голови Державної служби статистики України, завідувач кафедри статистики ЛНУ ім.І.Франка, голова Cпілки економістів Львівської області.

Презентації на тему «Транскордонне співробітництво як один з інструментів програм розвитку» та «Потенціал соціально-економічного розвитку Карпатського Єврорегіону» представили Марек Мрочковський, директор департаменту міжнародного співробітництва Головного управління статистики Республіки Польща та Марек Цєрпял-Волян, директор Управління статистики у м.Жешуві.

Про діяльність Центру статистичних спостережень і освіти Головного управління статистики Республіки Польща у сфері реалізації проектів, які фінансуються з європейських фондів, розповів Маріуш Край, директор Центру статистичних спостережень і освіти Головного управління статистики Республіки Польща.

Із доповіддю на тему «Оцінка стану і ефективності транскордонної співпраці Україна–Польща» виступив Олександр Софій (громадська організація «Європейський діалог»), який представив результати аналітичного дослідження політики транскордонного співробітництва Львівської області.

В науковому семінарі також взяли участь доцент кафедри статистики ЛНУ ім. І.Франка Ольга Гринькевич, заступник директора з наукової роботи Інституту регіональних досліджень НАН України Ірина Сторонянська, директор громадської організації «Європейський діалог» Ігор Каспрук.

Крім виступів у рамках програми семінару було активно обговорено проблематику проведення спільних спостережень та підготовки спільних публікацій у транскордонному просторі України та Польщі. В підсумку сторони домовились про підготовку та видання спільної українсько-польської публікації «Соціально-економічний потенціал Карпатського Єврорегіону 2011–2013» та її презентацію у Львові.

Окрім того, відбулося засідання учасників Кластера, на якому одноголосно прийнято у члени Кластера громадську організацію "Європейський діалог" (м.Львів, директор Ігор Каспрук).
Увага ! Сайт знаходиться у стадії формування та наповнення, працює у тестовому режимі
Веб-проект наукового інформаційно-статистичного транскордонного кластеру "Інфостат"
Розробник Головне управлiння статистики у Львівськiй областi
© Статистичний Кластер "Інфостат", 2014 - 2019
© ГУСуЛО, 2014 - 2019
При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
Про проект
Карта сайту
Контакт
Нагору