Головна Довідкова інформація Контакт Спілкування Мапа сайту Польська Українська Англійська
Версія для друку
Події
Оголошення
Конференції, семінари, ділові зустрічі
Головна  Конференції, семінари, ділові зустрічі
У рамках транскордонної співпраці 4 грудня 2015 року в Управлінні статистики в м. Ряшів (Польща) відбувся міжнародний семінар «Соціально-економічний потенціал Карпатського єврорегіону»
04/12/2015
У рамках транскордонної співпраці 4 грудня 2015 року в Управлінні статистики в м. Ряшів (Польща) відбувся міжнародний семінар «Соціально-економічний потенціал Карпатського єврорегіону».

У семінарі, окрім організаторів, взяли участь представники регіональних статистичних управлінь з України і Словаччини: Семен Матковський, радник Голови Державної служби статистики України; Світлана Зимовіна, начальник Головного управління статистики у Львівській області; Ян Цупер, директор управління статистики в м. Прешові. Представники вищої школи: проф. Олександр Осауленко, ректор української Академії статистики, обліку і аудиту; інж. Йозеф Полачко, канцлер вищої школи міжнародних відносин ISM Словакії в м. Прешові; проф., доктор Сильвестр Чопек, проректор з науки Ряшівського університету; проф., доктор Гжегош Слюсаж, декан економічного факультету Ряшівського університету; доцент, доктор Кшиштоф Рейман, ректор державної Вищої техніко-економічної школи ім. Броніслава Маркевіча в Ярославі; Маріуш Край, директор Центру освіти та статистичних досліджень ГУС Польщі і Давид Лазек, віце-президент польської асоціації Карпатського Єврорегіону.

Програма семінару включала два тематичні блоки. У рамках першого блоку учасникам семінару була надана інформація щодо співпраці Управління статистики у м. Ряшів з вищими закладами освіти і був підписаний лист про наміри щодо співпраці між Управлінням статистики у м. Ряшів і Українською Академією статистики, обліку і аудиту. У другому блоці було всебічно обговорено низку питань, пов’язаних з опрацюванням спільних публікацій, а також розглянуто проблематику поточної та майбутньої діяльності статистиків Польщі, України і Словаччини в рамках транскордонної співпраці.

На семінарі представлені і обговорені наступні презентації:
• проф. Семен Матковський: “Роль наукового інформаційно-статистичного транскордонного кластеру “Інфостат Україна-Польща” в розвитку українсько-польської співпраці. Формування бази даних показників транскордонної статистики”;
• Веслава Магрис: “Соціально-господарський потенціал Карпатського Єврорегіону”;
• Барбара Блахут: “Транскордонні області Польщі, України і Словаччини – фактори прогресії і периферизації”.

Під час дискусії розглянуто методологічні відмінності в дослідженнях соціально-економічного розвитку в окремих країнах, обговорено питання співставлення даних. Звернуто увагу на недостатність інформації для публікацій в частині демографії, ринку праці, сільського господарства, інвестицій та інновацій. Представники української та словацької статистики задекларували в двотижневий термін доповнити відсутні для публікації збірника дані.

Представники Головного управління статистики у Львівській області підкреслили високу зацікавленість тематичним збірником «Соціально-економічний потенціал Карпатського Єврорегіону» з української сторони і звернули увагу, що з метою розширення доступу до публікації якнайширшого кола користувачів, доречним було би видання українсько-англійської версії. Світлана Зимовіна, начальник Головного управління статистики у Львівській області, запропонувала підготувати переклад публікації на українську мову. Марек Цєрпал-Волан, директор Управління статистики у м. Ряшів, задекларував підтримку процесу підготовки зазначеної версії публікації. Видання українсько-англійської версії публікації заплановано на 2 квартал 2016 року.

Начальник Головного управління статистики у Львівській області підкреслила, що в останні роки в Україні зросло значення досліджень щодо якості життя. З огляду на високу зацікавленість цією темою досягнуто домовленості підготувати польсько-українське інформаційне видання із врахуванням як об’єктивних, так і суб’єктивних факторів щодо оцінки якості життя.

У подальшій частині семінару проф., д.е.н. Гжегош Слюсаж, декан економічного факультету Ряшівського університету, запропонував започаткувати видання наукового журналу для представлення міжнародних наукових досягнень студентів, докторантів, випускників, наукових працівників, а також практиків аналізу соціально-економічних явищ на транскордонних територіях. Натомість, Марек Цєрпал-Волан, директор Управління статистики в м. Ряшів, звернув увагу на потребу розгляду правового аспекту і адаптації журналу до критеріїв оцінки Міністерства науки і вищої освіти, з визначенням його періодичності, створення транскордонної міждисциплінарної групи і розпочати процедуру представлення Вченій раді. Давід Лазек, віце-президент польської асоціації Карпатського Єврорегіону підкреслив, що необхідно шукати джерела для фінансування з коштів ЄС, насамперед через гранти чи проекти для здійснення якісного видання міжнародного якісного журналу. Вирішено доопрацювати видання до кінця січня 2016 року.

Семінар підтвердив існування високої зацікавленості питаннями транскордонної співпраці і спостереженнями щодо соціально-економічного розвитку сусідніх територій, а також потребу відповідних зустрічей. Українська сторона запропонувала підготовити наступну зустріч, яка може відбутися на початку другого кварталу 2016 року у м. Львові.

Презентації, виголошені під час семінару, знаходяться в Управлінні статистики в м. Ряшів.
Увага ! Сайт знаходиться у стадії формування та наповнення, працює у тестовому режимі
Веб-проект наукового інформаційно-статистичного транскордонного кластеру "Інфостат"
Розробник Головне управлiння статистики у Львівськiй областi
© Статистичний Кластер "Інфостат", 2014 - 2019
© ГУСуЛО, 2014 - 2019
При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
Про проект
Карта сайту
Контакт
Нагору