Теги: Статистика. Держстат. Головне управління статистики.

Доступно про статистику

Школярам, як і кожному, треба мати знання з основ статистики (опанувати основні статистичні знання), щоб краще розуміти та орієнтуватися в усіх питаннях економіки та суспільного життя – від побутових проблем до завдань державного розвитку.

Про статистику кажуть, що вона знає все.

І справді, статистика – це величезна скарбниця знань про економіку і розвиток суспільства.

Скільки людей сьогодні живе в нашій країні, де вони працюють або навчаються чи де вони навчаються, яку заробітну плату отримують, скільки і яку продукцію виробляють підприємства – про все це і багато іншого знають у Головному управлінні статистики у Львівські області. Цією інформацією користуються органи державної влади, наукові організації, громадяни країни.

Завдяки статистиці користувачі можуть дізнатися, скільки людей проживає в нашій країні, скільки працівників у сільському господарстві, на підприємствах, у закладах освіти й охорони здоров’я, скільки і якої продукції виробляють підприємства, скільки дітей навчається у школах і вищих навчальних закладах. Якщо Ви хочете знати, які товари Україна продає чи купує, Головне управління статистики також має відповідь, а, крім того, може надати інформацію про те, що саме ми експортуємо та імпортуємо.

Німецький мислитель Йоган Гете говорив: “Стверджують, що числа правлять світом. Ні, вони тільки показують, як правлять світом”. Справді, користувачів статистики цікавлять не лише цифри, але й те, як вони відображають реальну дійсність – наше суспільство й умови життя людей.

Статистична інформація – суспільне надбання, тому сьогодні найважливішим досягненням статистиків є зростання значення статистичної інформації у державному управлінні, економіці та суспільстві загалом.

Головне управління статистики у Львівській області готує статистичну інформацію, якій можна довіряти. Дані розробляються незалежно від економічних чи політичних інтересів і публікуються якнайшвидше. Вони дають змогу відстежити тенденції розвитку країни, поточний стан економіки, здійснити порівняння між країнами. Тобто статистика простежує розвиток суспільства, а отже, статистичні дані є важливою основою для прийняття рішень.

Мета статистики – дати правдивий звіт про державу в певну епоху (Кетле Ламбер Адольф Жак).

Метою діяльності Держстату є надання статистики високої якості /надання якісних статистичних даних.

Статистика дає лише цифру, а не оцінку цифри.

Статистика – це нейтральний інструмент для кращого і точного знання про суспільство.

Отже, статистика – це цифри, які використовуються, щоб порівнювати. А довгі ряди цифр стають наочними і зрозумілими, якщо “перекласти” їх мовою графіків або діаграм.

Статистику можна використовувати для порівняння останніх даних із попередніми або показників України з показниками інших країн.

Не варто вважати, що статистика – це тільки чорно-білі цифри, які подають у бюлетенях, збірниках чи щорічниках. Усе значно цікавіше! Кожен у цьому світі долучається до створення статистики і ти – також. Ти народився, ростеш, ходиш у садок, захворів, поїхав у відпочинковий табір, закінчив школу, здобуваєш фах лікаря, ходиш на концерти і в театри, одружився,

Статистика є найкращою приправою на інформаційній кухні світу, до подій щоденного життя. Вивчити і зрозуміти її дію – це черпати інформацію великою ложкою.