Головне управлiння статистики у Львiвськiй областi Головне управлiння статистики у Львiвськiй областi | Інфографіка
Головна Інфографіка »   

Інфографіка

До Всесвітнього дня здоров'я

Щороку 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я, мета якого – привернути увагу суспільства до здорового способу життя і профілактики захворювань.

За даними вибіркового опитування домогосподарств щодо стану здоров’я і рівня доступності окремих видів медичної допомоги, 66% жителів Львівської області оцінили стан свого здоров’я як добрий, 27% – як задовільний, 7% – як поганий.

Серед загальної кількості респондентів 29% зауважили, що мають хронічні захворювання, найпоширеніші з яких гіпертонія та серцеві захворювання – 55% та 29% осіб відповідно. На артроз або артрит (у тому числі ревматоїдний) хворіло 13% населення, на остеохондроз – 12%, хронічний бронхіт, емфізему легень – 10%, хронічний гепатит, жовчокам’яну хворобу – 8%, діабет – 6%.

За медичною допомогою мешканці Львівщини переважно зверталися в поліклініки – 44% опитаних, відвідали сімейного лікаря в поліклініці – 90%, скористалися послугами приватного стоматолога – 18%. На стан здоров’я впливають умови і спосіб життя, харчування. Так, 43% осіб віком від 18 років і старші мали нормальну масу тіла, 43% – надлишкову, 13% – страждали від ожиріння, 1% респондентів мав понижену масу тіла.

За останній рік майже в кожній сім’ї області хоча б один з її членів потребував медичної допомоги чи придбання ліків і медичного обладнання. Проте 10% з них не змогли отримати послуг з охорони здоров’я здебільшого через занадто високу вартість.

У 2019 році у Львівській області (за даними департаменту охорони здоров’я ЛОДА) нараховувалося 113 лікарняних закладів, у яких обліковувалось 18,9 тис. ліжок. Загальна кількість лікарів усіх спеціальностей (без зубних лікарів) становила 13,4 тис. осіб, кількість середнього медичного персоналу – 23,2 тис. осіб.

Середньооблікова кількість штатних працівників у сфері охорони здоров’я у 2020 році становила 54,1 тис. осіб (жінок у 4,5 раза більше ніж чоловіків), середньомісячна заробітна плата штатного працівника галузі – 8129 грн, що на 26,3% більше ніж у попередньому році.

Головне управління статистики у Львівській області бажає міцного здоров’я і бадьорості духу кожному українцю!

pdf

© ГУСуЛО, 2001-2022
Обов'язкове посилання на джерело