Facebook  RSS-новини       English
Головна
Головна
 Про нас  Діяльність
Головного управління
 Нормативна база Методологія,
класифікації
 Публічна
інформація
Замовлення
інформації
   Корисні ресурси   Про сайт   Мапа сайту   Контакти  
Новини »
Тематичні розділи
Населення та міграція »
Ринок праці »
Освіта »
Охорона здоров'я
і соціальний захист »
Доходи та умови життя
домогосподарств »
Населені пункти та
житло »
Культура, спорт, туризм »
Правосуддя, злочинність
та суспільна діяльність »
Макроекономічні
показники »
Діяльність підприємств »
Інвестиції »
Енергетика,
навколишнє середовище»
Сільське, лісове та
рибне господарство »
Промисловість »
Будівництво »
Внутрішня торгівля,
послуги »
Зовнішня торгівля »
Транспорт, інформаційне
суспільство »
Ціни »
Наука, технології та
інновації »
Місто Львів »
Для респондентів »
Оголошення »
СтатБанк »
Повідомлення і аналітика »
Публікації »
Єдиний державний реєстр
підприємств і організацій »
Бібліотека »
Регіон у фокусі »
Інфографіка »
Статистика для дітей і
про дітей »
Переписи »
Населення України »
Міжнародне
співробітництво »
Єдиний ВЕБ-портал органів виконавчої влади України

Національне агентство з питань запобігання корупції

Державна служба  статистики України

Національна академія статистики, обліку та аудитузбільшити розмір шрифта зменшити розмір шрифта   Версія для друку
Головне управлiння статистики у Львiвськiй областi | Культура, спорт, туризм
Головна Тематичні розділи » Культура, спорт, туризм » Статистичні терміни

Туристи
– це особи, які подорожують у місцях, що знаходяться поза межами їх постійного перебування, впродовж періоду, що не перевищує одного року підряд, з метою дозвілля і відпочинку, лікування, спорту та оздоровлення, відвідання знайомих і родичів, вирішення службових питань тощо
Екскурсанти
– це особи, яким надаються послуги з організації подорожей на території України, що не перевищують 24 годин, у супроводі фахівця-екскурсовода за заздалегідь складеними маршрутами з метою ознайомлення з пам'ятками історії, культури, природи, музеями, з визначними місцями тощо.
Готельні заклади
– це готелі, готельно-офісні центри, мотелі, кемпінги, молодіжні турбази та гірські притулки, приміщення, пристосовані під готелі, гуртожитки та інші об'єкти для тимчасового проживання (включаючи приватні оселі), які надають місця для проживання приїжджим терміном до 45 діб.
Готель
– це найбільш поширений стаціонарний тип підприємства або будинок, в якому надаються помешкання (мебльовані кімнати) з обслуговуванням для тимчасового проживання.
Готельно-офісний центр
– категорія готелю вищого класу, частина якого здається в оренду фірмі чи підприємству під офіс.
Мотель
– порівняно новий тип шляхового готелю для автотуристів, розташований поряд з автотрасою, зі станцією технічного обслуговування, автозаправкою, стоянками.
Кемпінг
– літній табір для автотуристів (з палатками чи будинками легкого типу) з самообслуговуванням, розташований, як правило, в мальовничій місцевості.
Молодіжна турбаза та гірський притулок
– комплекс споруд для розташування, харчування та культурного обслуговування туристів. Утворюється, як правило, на трасах туристських маршрутів. Розташовується в будівлях готельного типу.
Гуртожиток для приїжджих
– приміщення, пристосоване для короткотермінового проживання, із загальним розташуванням комунально–побутових послуг.
Номер
– ізольоване, мебльоване житлове приміщення, призначене для тимчасового проживання. Номер може складатися з однієї, двох та більше кімнат.
Загальна площа
– це площа усіх номерів, підсобних приміщень (кухонь, ванних та душових кімнат, туалетів, камер схову, буфетів, комор та побутових кімнат, коридорів, вестибюлів, віталень, холів, гардеробів, адміністративних приміщень тощо), а також прибудованих до будинку приміщень (терас, веранд, мансард тощо), які придатні для проживання приїжджих протягом року. В кемпінгах, молодіжних турбазах, які працюють протягом сезонного періоду і не потребують спеціального опалення, до загальної площі включається також площа терас, веранд, мансард, мезонінів та інших прибудованих приміщень, які не мають опалення.
Одноразова місткість
– це загальна кількість місць, яка визначається за кількістю розміщених ліжок в усіх номерах на кінець звітного року. В цей показник не включаються тимчасові (додаткові) місця, місця в номерах, які постійно зайняті не за прямим призначенням, або зайняті мешканцями, які сплачують за проживання за діючими тарифами для житлових будинків.
Обслуговано приїжджих
– кількість осіб, які тимчасово мешкали у готелях та інших місцях для тимчасового проживання протягом звітного року.
Обслуговано іноземців
– кількість іноземних громадян, які тимчасово мешкали у готелях та інших місцях для тимчасового проживання протягом звітного року.
Загальний час перебування приїжджих
– фактичний термін використання постійних та тимчасових місць, враховуючи бронювання місць та номерів.
Коефіцієнт використання місткості
– розрахунковий показник, який отримується шляхом ділення загального часу перебування приїжджих у підприємствах готельного господарства на 365 діб і одноразову місткість.
Доходи від надання послуг з проживання
– це виручка від надання послуг з проживання (плата за проживання) без вирахування наданих знижок, непрямих податків і зборів з доходу (податку на додану вартість, готельного збору тощо).
Санаторії та пансіонати з лікуванням
– лікувально-профілактичні заклади, що обладнані ліжками і надають реабілітаційне лікування, головним чином, на основі цілющих властивостей природних факторів. Усі вони спеціалізовані і можуть бути одно- або багатопрофільними. У них враховуються ліжка, забезпечені необхідним обладнанням, у місяць максимального розгортання.
Будинки, пансіонати, бази та інші заклади відпочинку
– заклади, що призначені для відпочинку населення, в яких відпочиваючі протягом певного терміну розміщуються і харчуються або тільки розміщуються. Такі заклади можуть діяти протягом цілого року (цілорічні) або протягом сезону (сезонні). Місця враховуються у місяць максимального розгортання.
Заклади культури
– це театри, філармонії, демонстратори фільмів, музеї, цирки, парки культури та відпочинку, позашкільні заклади естетичного виховання і дозвілля дітей та юнацтва.
Театри
– установи, якi займаються постановкою сценiчних творiв.
Музеї
– установи, що нагромаджують експонати з рiзних галузей культури, мистецтва, науки, технiки для їх збереження, реставрацiї, наукового опрацювання й популяризацiї.
Концертнi органiзацiї
– органiзацiї, якi займаються органiзацiєю виконання музичних творiв, а також естрадних, драматичних i хореографiчних номерiв за певною програмою. Концертнi органiзацiї включають фiлармонiї та самостiйнi професiйнi колективи.
Кiноустановки
– мiсце показу, яке обладнане, як мiнiмум, комплектом змонтованої кiноапаратури для демонстрування кiнофiльмiв, в яку входять кiнопроекцiйна, пiдсилююча, електросилова апаратура, а також кiнозалом або кiноплощадкою, спецiально обладнаною для перегляду кiнофiльмiв.
Демонстратори фільмів
– це суб'єкти кінематографії, які здійснюють демонстрування (публічний показ) фільмів (кінотеатри, міські та сільські кіноустановки, відеозали та відеоустановки).Контакт
Відділ аналізу даних демографічної та соціальної статистики
Рихальська І.С.
  (032) 258-59-78
електронна пошта  e-mail: ve@lv.ukrstat.gov.ua
 
 Про нас      Діяльність
Головного управління
 Нормативна база Методологія,
класифікації
 Публічна
інформація
 Замовлення
інформації
  
© ГУСуЛО, 1999-2018
Обов'язкове посилання на джерело
Розробник сайту  
Управління інформаційних технологій | Відділ інформаційних систем
Державна служба статистики України Головне управлiння статистики у Львiвськiй областi