Теги: Статистика. Держстат. Головне управління статистики.
Доступно про статистику
Школярам, як і всім громадянам, треба розуміти основи статистики, щоб орієнтуватися в актуальних питаннях економіки і суспільного життя – від побутових проблем до завдань державного розвитку. На перший погляд статистику зрозуміти важко. Проте рубрика «Статистика для школярів» створена для того, щоб світ статистики став максимально доступний і зрозумілий для молодого покоління українців.
Про статистику кажуть, що вона знає все.
І справді, статистика – це величезна скарбниця знань про економіку і розвиток суспільства.
Статистика стосується кожного і може відповісти на запитання, що виникають у повсякденному житті: скільки людей сьогодні проживає в нашій країні, області, місті чи іншому населеному пункті, де вони працюють або навчаються, яку заробітну плату отримують, які зміни відбуваються у сфері культури й охорони здоров’я, яку продукцію виробляють підприємства і які послуги надають населенню, які товари експортують та імпортують, у яких умовах мешкають українці та які продукти харчування споживають.
Статистична інформація – суспільне надбання. Нею користуються органи державної влади та управління, наукові установи, громадяни країни.
Німецький мислитель Йоган Гете говорив: «Стверджують, що числа правлять світом. Ні, вони тільки показують, як правлять світом». Справді, користувачів статистики цікавлять не лише окремі цифри, але й те, як вони відображають реальний стан – соціально-економічне становище країни загалом, а також окремих її регіонів, галузей економіки, умови життя населення.
Головне управління статистики у Львівській області своєчасно готує і надає об’єктивну, достовірну і якісну статистичну інформацію. Фахівці Головного управління статистики збирають, обробляють та аналізують дані незалежно від економічних чи політичних інтересів. Статистичні показники дають змогу простежити тенденції розвитку країни, проаналізувати поточний стан економіки, зробити міжрегіональні порівняння. Тобто статистика вивчає кількісний бік різноманітних суспільних явищ і процесів у конкретних умовах місця і часу, а статистичні дані є важливою основою для інформаційних потреб держави та прийняття управлінських рішень.
Мета статистики – дати правдивий звіт про державу в певну епоху (Кетле Ламбер Адольф Жак).
Статистична інформація відображає реальну ситуацію і зміни в суспільстві, надає інформацію, важливу для демографічного, соціального, економічного та екологічного розвитку України.
Статистика показує лише цифри, а не оцінює їх.
Статистика – це нейтральний інструмент для глибокого і точного знання про суспільство.
Отже, статистика – це цифри, які використовуються, щоб порівнювати. А довгі ряди цифр стають наочними і зрозумілими, якщо «перекласти» їх мовою графіків або діаграм.
Статистику можна використовувати для порівняння останніх даних із попередніми або показників України з показниками інших країн.
Помилково думати, що статистика – це лише чорно-білі цифри, які подають у бюлетенях, збірниках чи щорічниках. Усе набагато цікавіше!
Кожен у цьому світі робить свій внесок у створення статистики, і Ти, безперечно, також.
Статистика є найкращою приправою на інформаційній кухні світу до подій щоденного життя. Вивчити і зрозуміти її дію – це черпати інформацію великою ложкою.
Настане час, і статистичне мислення стане такою необхідною рисою для справжнього громадянина, як уміння читати і писати (Герберт Уеллс).