На сьогодні фахівці зі статистики задіяні майже у всіх сферах діяльності людини

Теги: Статистика. Посади

Посади, які можуть займати випускники

На сьогодні фактично не існує сфер діяльності людини, де б не працювали фахівці зі статистики – від сучасних задач IT-технологій до економіки, фінансів, страхування, прогнозування, стратегічного планування, оцінки ризиків, медицини, фармакології, біостатистики, соціології, психології, геології, наукових досліджень з фізики, хімії, біології, генетики.
Фахівці-статистики можуть працювати в органах статистики, податкових установах та інших структурах державної служби, на підприємствах, в компаніях практично усіх секторов економіки, біржах, в банках, страхових та інвестиційних компаніях, в інститутах дослідження ринку і громадської думки, в університетах і науково-дослідних інститутах тощо.

Ким можуть працювати статистики?

Бізнес-аналітиками, ризик-менеджерами у банківських, страхових та інвестиційних установах, безпосередньо статистиками,

Професія аналітика

Одна з найпрестижніших на сьогодні професій – це професія аналітика. Потреба у професії аналітика виникла тому, що кількість даних збільшується у геометричній прогресії, тож виникає потреба у фахівцях, які вміють працювати з даними і робити висновки на їхній основі. В аналізі великих даних є багато напрямків. Є аналітики, аналітики даних, бізнес-аналітики, дата-інженери тощо. Щодо обов’язків і необхідних навичок, то в межах роботи аналітиком можна описати три досить різні професії. Перша – “аналітик-як-посередник” між замовником і виконавцями (програмістом і тестерами). Друга – “аналітик-який-власне-аналізує”, тобто обробляє вже наявну інформацію. Наприклад, дані про продажі для цілей планування виробництва. Третя – аналітика, яка вимагає технічних знань, зокрема, збір даних (скрейпінг), їхня агрегація, моделювання. Це власне робота з великими даними, яка потребує знання математики, баз даних, мов програмування”.
Аналітики потрібні практично в кожній компанії, де є що підраховувати, систематизувати та прогнозувати. На думку експертів, у ХХІ столітті, системний аналітик увійде до четвірки найбільш затребуваних фахівців у світі.