Державна служба статистики України
Головне управління статистики у Львівській області
Facebook    Twitter    instagram
Головна
Головна
 Про нас  Діяльність
Головного управління
 Нормативна база Методологія,
класифікації
 Публічна
інформація
Замовлення
інформації
    Корисні ресурси    Мапа сайту    Контакти  
Новини
Інфографіка
Для користувачів
Для респондентів
Оголошення
Події
Бази даних
Статистична інформація
Експрес-випуски та пресвипуски
Публікації
Статистика за темами
Львівська область
в Україні
Паспорт області
Населення України
Ґендерна статистика
Статистика для школярів
Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ)
Міжнародне
співробітництво
Анкетні опитування
Бібліотека



Державна служба статистики України
Національна академія статистики, обліку та аудиту запрошує на навчання!
Національне агенство з питань запобігання корупції
Єдиний державний вебпортал відкритих даних
Єдиний вебпортал органів виконавчої влади України
Урядовий контактний центр
Платформа Центрів Дія
Мультимедійна платформа UNITED24 MEDIA


збільшити розмір шрифта зменшити розмір шрифта  
Головне управлiння статистики у Львiвськiй областi | Інфографіка
Головна Інфографіка »   


До Всесвітнього дня здоров'я
07.04.2022 – пресреліз

Головне управління статистики у Львівській області інформує.

Щороку 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я, мета якого – привернути увагу суспільства до здорового способу життя і профілактики захворювань.

За даними вибіркового опитування домогосподарств щодо стану здоров’я і рівня доступності окремих видів медичної допомоги у 2021 році, 68% мешканців Львівської області оцінили стан свого здоров’я як добрий, 27% – задовільний, 5% – поганий.

Серед загальної кількості респондентів 25% зауважили, що мають хронічні хвороби, найпоширеніші з яких гіпертонія та серцеві захворювання – 67% та 24% осіб відповідно. На остеохондроз хворіло 16% населення, на артроз, артрит (у тому числі ревматоїдний) – 15%, хронічний гепатит, жовчокам'яну хворобу, холецистит, холангіт, цироз печінки – 9%, діабет – 6%, катаракту – 5%.

За медичною допомогою мешканці Львівщини переважно зверталися в поліклініки – 29% опитаних, відвідали сімейного лікаря в поліклініці – 97%, скористалися послугами приватного стоматолога – 12%.

На стан здоров’я впливають умови і спосіб життя, харчування, заняття фізичною культурою і спортом. Так, 48% осіб віком від 18 років і старші мали нормальну масу тіла, 38% – надлишкову, 14% – страждали від ожиріння.

Серед мешканців Львівської області у віці 18 років і старшому, які займаються фізкультурою та спортом не менше ніж один раз на тиждень, 20% жінок і 31% чоловіків. Шкідливу звичку палити серед осіб у віці 12 років і старшому мали 369,0 тис. осіб, або 17,5%, населення відповідної вікової групи.

За останній рік майже в кожній сім’ї області хоча б один з її членів потребував медичної допомоги чи придбання ліків і медичного обладнання. Проте 8% з них не змогли отримати послуг з охорони здоров’я здебільшого через занадто високу вартість.

У 2020 році у Львівській області (за даними департаменту охорони здоров’я ЛОДА) нараховувалося 106 лікарняних закладів, у яких обліковувалось 17,9 тис. ліжок. Загальна кількість лікарів усіх спеціальностей (без зубних лікарів) становила 13,2 тис. осіб, кількість середнього медичного персоналу – 21,7 тис. осіб.

Середньооблікова кількість штатних працівників у сфері охорони здоров’я у 2021 році становила 49,9 тис. осіб, з них 81,1% – жінки. Середньомісячна заробітна плата штатного працівника галузі – 10849 грн, що на 33,5% більше ніж у попередньому році.

Головне управління статистики у Львівській області бажає міцного здоров’я, довголіття і бадьорості духу кожному українцю!

pdf

 
 Про нас      Діяльність
Головного управління
 Публічна
інформація
 Замовлення
інформації
Мапа сайту   
© ГУСуЛО, 1999-2024
Обов'язкове посилання на джерело
Розробник сайту  
Управління інформаційних технологій | Відділ інформаційних систем